Z Katowic do Kielc
Z Katowic do Kielc

Jedno z moich dziecięcych wspomnień to jazda tramwajem numer 6 do Śląskiego Wesołego Miasteczka. Na wygiętych przez szkody górnicze szynach zarzucało tak, że dynamiki podskoków i nagłych skrętów mogłaby pozazdrościć poczciwej „bance” niejedna karuzela. Lata minęły, a miłość do tramwajów pozostała. I tak parę lat temu narodziła się koncepcja aerotramów, zwanych na śląsku „luftbanami”. To cudowny środek transportu, któremu obce są korki i źle zaparkowane samochody. Nadmieńmy, że wrażenia podniebnej podróży  zdecydowanie przewyższają te z jazdy zwykłym autobusem.

Oto jednak pewnego dnia, znudzony motorniczy „szóstki”, kursującej z Bytomia do Katowic postanowił zaskoczyć swoich pasażerów i porwać ich w absolutnie niezgodną z wszelkimi rozkładami trasę do… Kielc. Program podróży okazuje się niezwykle atrakcyjny – tramwaj frunął nad starymi górniczymi osiedlami, dwiema wieżami, jurajskimi ostańcami, trzema zamkami, jedną synagogą, dwoma wiatrakami, dwoma klasztorami, by na koniec pokręcić się nieco nad stolicą województwa świętokrzyskiego.

Zaciekawionych podróżą serdecznie zapraszamy do przystanku aerotramów „Wieża Sztuki” w Kielcach. Przystanek obsługiwany będzie przez linię aerotramową numer „6” od 26 marca do 13 maja.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl